Ücretsiz Dış Çekim Mekanları

Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı

Yıldız Parkı

Ücretsiz dış çekim mekanları ilk sıramızda yenilenen peyzajıyla en çok tercih edilen alanlardan bir Yıldız Parkı. Özellikle haftasonu çekimleri için tercih edilebilir. Şehirden çok uzaklaşmadan kısıtlı vakitte düğün fotoğrafı çekim işini halletmek istiyorsanız şehir merkezinde bulunması sebebiyle Yıldız Parkı gelin ve damatların en çok uğradığı yerlerden biri. Bu sebeple de uyarmak gerekir ki düğün fotoğrafı çektirmeye gelen pek çok çift olacaktır. Ancak yine de kısa sürede ulaşılır olması sebebiyle tercih noktası olmaya devam ediyor. Koru alanı içinde herhangi bir ücret alınmıyor. İçindeki köşke ve saraylar ise ücretli alanlardır.

Emirgan Korusu

Ücretsiz dış mekan çekimi için en çok tercih edilen alanlardan bir diğeri de Emirgan Korusu. Emirgan Korusu da merkeziliği ve kolay ulaşılabilirliği sebebiyle sıklıkla tercih edilir. En büyük dezavantajı ise düğün fotoğrafı çekimi için en çok tercih edilen mekan olması. Ancak koru oldukça geniş. Bu sebeple bir dış çekim için yeterli alana sahip. Biz yine burası tercih edilecekse hafta içi çekim yapılmasını tavsiye ediyoruz:)

Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı
Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı

Kuzguncuk Sokakları

Kuzguncuk yeşil alan konsepti sevmeyen pek çok gelin tarafından alternatif olarak tercih ediliyor. Ancak yine belirtmek gerekir ki haftasonu tercih edilmemsinde fayda var. Kısıtlı alan içinde yapılan çekimlerde pek çok çift ile yanyana, sırayla çekim yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca semt sakinlerinin düğün fotoğrafı çekimi için gelenlerden biraz rahatsızlık duyması çekimleri zorlaştırabiliyor. Eğer illa Kuzguncuk olacaksa tek mekan tercihi olmamalı bizce. Başaka alanlarda da gün içinde çekim yapmayı tercih etmekte fayda var.

Adalar

Adalar faytonları, renkli köşkleri ve çiçekli sokaklarıyla düğün fotoğrafı çekimi için çok uygun mekanlardan biri. Keyifli çekimler gerçekleştirmek mümkün. Herhangi bir ücreti yok tabi ancak adaya gidecekseniz fayton masrafını da unutmamak lazım 🙂

Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı
Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı

Ücretsiz Dış Mekan Çekimleri için en çok tercih edilen mekanlardan biri de sahiller. Gün batımı çekimleri artık oldukça popüler. Düğün harici günlerde mümkün olan sahil çekimleri çiftlere son derece keyifli çekim alternatifleri sunmaktadır.  Ancak söylemekte fayda var, sahil çekimleri aynı gün içinde yapılacak çekimlerde ikinci mekan tercihi olarak kullanılmalıdır. Yani gelinlik ve damatlıkla başka bir alanda çekim yapıp sonrası başka kıyafetlerle sahil çekimine geçmek lazım. Gelinlik ve Damatlık sahil konsepti için pek uygun düşmüyor.

Balat Sokakları

Balat sokakları da kısıtlı zamanı olanlar açısında uygun yerler. Şehir merkezi ve bir çekim bitirmek için yeterli alanlardan biri. Balat sokaklarında çekim yapacaksanız yanınızda küçük çocuklar için şeker, hediye benzeri şeyler bulundurmanızda fayda var 🙂

Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı
Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı

Fenerbahçe Parkı

Anadolu Yakası en çok tercih edilen Ücretsiz Düğün Mekanlarından biri de Fenerbahçe Parkı. Bir dönem belediye çekimler için para istemiş olsa da artık herhangir bir ücret alınmıyor. Çekim için uygun alanları olması sebebiyle oldukça popüler bir alan.

Küçük Çamlıca – Su Köşkü

Küçük Çamlıca’da bulunan Su Köşkü çekim ücretsiz bir diğer mekanlardan. Merkezi konumu sebebiyle tercih edilebilen bir yer. Ancak diğer alanlara göre daha kısıtlı bir alanı var. Yine de çekim için kullanabilecek bir alan.

Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı
Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı merkezi konumuyla Anadolu Yakasında tercih edilebilir. Ancak küçük bir alan olması sebebiyle çekimler için çok tavsiye etmiyoruz. Ücretsiz mekanlar içinde yazdık ama net bir fiyat olmamakla birlikte bağış altında istediğiniz miktarda bir para ödüyorsunuz. 50 TL genelde çiftler ücret veriyorlar. Düşük ücretli olduğundan bu yazımızda yer verdik.

Sultan Ahmet – Gülhane Parkı Çevresi

Tarihi mekan tercihinde bulunan çiftler genellikle Sultanahmet Meydanı ve çevresini tercih ediyorlar. Ancak belirtmek gerekir ki kalabalık açısından zor bir yer. Yine de Meydan ve çevresi, Soğukçeşme Sokağı, Gülhane Parkı aynı bölgede yürüyüş mesafede olması sebebiyle bir çekim için yeterli olabilir.

Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı
Ücretsiz Dış Çekim Mekanları - Düğün Fotoğrafçısı

Adile Sultan Öğretmenevi Bahçesi

Adile Sultan Öğretmen Evi Bahçesi’nde ücretsiz olarak çekim yapılabiliyor. Öğretmen evinin için ise ücretli. Sadece bahçe alanı bir dış mekan çekim için yeterli değil ancak çekim planını bir kaç mekan için düşünürseniz mekanlarınızdan biri de burası olabilir. Ayrıca Öğretmen Evi’nin içinde bulunduğu Validebağ Korusu da çekim için güzel bir mekan

Düğün Videosu örneklerimiz için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz: Doğankaya Wedding Youtube