Fotoğraf Çekimi Sırasında Yanınızda Bulunması Gerekenler

Düğün Fotoğrafçısı İstanbulDüğün fotoğraf çekimi için dış çekim günü düğün fotoğrafçınızla buluştuğunuzda işleri iki taraf için de biraz kolaylaştırmak gerekiyor. Bu hem sizin fotoğraf çekimleri sırasında rahatınız hem de günü en verimli şekilde geçirebilmeniz için faydalı olacaktır. Sonuçta uzun yıllar bakacağınız düğün dış çekim fotoğraflarından oluşan güzel bir fotoğraf albümü o gün o an çekilen fotoğraflardan oluşacak. Düğün fotoğrafçınız sizin için en iyi ortamı oluşturmak konusunda zaten yardımcı olacaktır. Siz de ona önceden yapacağınız bir kaç hazırlıklar yardımcı olabilirsiniz.

 • İkinci Bir Ayakkabı (Topuksuz):
  Dış mekan fotoğraf çekimlerinizi yaparken işler biraz yorucu olabiliyor. Buna sebep olan en büyük etkenlerden biri de gelinliğinizin altına giydiğiniz uzun ve sivri topuklu gelin ayakkabıları. Genellikle gelinliğin boyuna göre alındıkları için gelinler pek çıkarmak istemezler ama bu sizi gerçekten zorlayıcı bir etken olabilir. Sabah erken saatte giyilmeye başlayan bir gelin ayakkabısı ayaklarınızın şişmesine de sebep olabilir. Bu yüzden öncelikle tavsiyemiz boydan fotoğraflar olmadığı sürece topuksuz rahat yedek bir ayakkabı getirmeniz ve çekimi bununla gerçekleştirmemiz. Fotoğraf çekimi yapılan pek çok mekan parklar, bahçeler, eski yollar vs ince topuklu gelin ayakkabısı dış çekim için uygun değil. Çimlere batmak pek hoşunuza gitmeyebilir 🙂 Yürümeniz gittikçe zorlaşacaktır. Ayrıca yedek ayakkabınızı renkli şirin olacak bir ayakkabıdan da tercih edebilirsiniz. Özellikle conversler gelinler tarafından sıkça tercih edilmeye başlandı. Hatta renkli şirin gözüken ayakkabılar dış çekim  fotoğraflarınızda gizlediğimiz değil özellikle kullanmaya başladığımız aksesuarlardan biri oldu.
 • Bir dost :):
  Dış çekim sırasında fotoğrafçının en büyük yardımcısı asistanı olduğu gibi Gelin ve Damat’ın da yakın bir arkadaşıdır. Aileden biri yerine ben arkadaşlarınızdan  birini fotoğraf çekimi sırasında size yardımcı olaması için tavsiye ederim. Bazen kardeş, abi vs olunca özellikle gelinler vermek istedikleri pozlarda çekingen davranabiliyor. Arkadaş en iyi yardımcıdır. Sadece eşyalarınızı taşımak için de değil, sizi tanıyan bilen biri üçüncü göz olarak detayları görmede daha başarılı olabilir, güzel fikirler verebilir. Eğer o gün fotoğraf çekiminde kalabalık bir arkadaş grubunuzla da çekim yaptırmak istiyorsanız arkadaşlarınızı çekimin sonlarında gelecek şekilde organize edin. Yoksa bir çok insanla birlikte çekim yapmak inanın daha zor. Mutlaka düğün fotoğrafçısının işene karışan biri çıkacaktır 🙂 Yanınızda bir veya iki kişi olsun gerisi fotoğraf çekiminin sonlarına doğru katılsınlar.
 • Davetiyemiz, nikah şekerimiz gibi detaylar;
  düğün günü fotoğraflarınızdan oluşan albümde o güne dair bir kaç detayın da bulunması hoş olur. Davetiyeniz, nikah şekeri, ayakkabılar, çiçek gibi. Sadece bunlarla sınırlı düşünmeyin size, aşkınıza ait özel, anlamı olan bir obje de o gün fotoğraf çekimi için yanınızda olabilir.
 • Yedek ruj, pudra gibi makyaj malzemeleri
  ; Kuaför hazırlığınız dış mekan fotoğraf çekimleri sebebiyle genellikle erken saatlerde oluyor. Bu sebeple düğün saatine kadar makyajınızda azalmalar olabilir. Özellikle yaz aylarında açık mekanlarda yapılan gelin fotoğrafı çekimlerinde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biridir. Bu sebeple yanınızda makyaj için tamamlayıcı malzemeleriniz mutlaka bulunsun. Özellikle sabah kuaförde sürdüğünüz rujun aynısını makyözünüzden isteyin. Fotoğraf çekimlerinde tazelemek gerekebilir.
 • Saç spreyi
  ; Belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz malzemelerden biri. Özenle hazırlanan gelin saçınız fotoğraf çekimi sırasında mutlaka dağılmaya bozulmaya başlıyor. Özellikle rüzgarlı günlerde fotoğraf çekimleri sırasında fotoğrafçınızı oldukça zorlayan etmenlerden birisi de bu. Yüzünüz kapansın istemeyiz. O yüzden düğün fotoğrafçınız olarak biz yanımızda küçük bir sprey bulunduruyoruz. Sizin de hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.
 • Minik tel tokalar
  ; Fotoğraf çekimi sırasında bozulan dağılan saçlar için olukça kurtarıcı çözümlerden biri. Bazı gelinliklerde çift duvak olur. Fotoğraf çekimi sırasında kısa veya uzun duvak değiştirilebilir. Bu tip durumlar için son derece faydalıdır.
 • Mendil / Islak mendil
  ; Çok anlatmaya bile gerek yok 🙂 mutlaka yanınızda bulunsun.
 • İçecek ve atıştıracak hafif yiyecekler
  ; Dış çekim fotoğraf çekimlerimiz sırasında bazen su veya atıştıracak yiyecek bulmak çok kolay olmuyor veya hemen yanı başımızda bulamıyoruz. Bu sebeple fotoğraf çekimine giderken yanımızda biraz atıştırmalık bir şeyler olsa çok iyi oluyor. Vakit olsa dahi çok doyurucu değil de geçiştirecek şekilde yemek yemekte fayda var. Özellikle su en çok ihtiyacımız olan şeylerden biri.
 • Çimlere serebileceğimiz bir örtü
  ; En çok istenilen pozlar yere oturmuş veya çimlerde uzanmış pozlar olabiliyor. Tabi eğer akşam düğün varsa buna cesaret etmek pek kolay değil. Bunun için yanınızda ufak bir örtü bulunursa bu sorunu tamamen çözüp dilediğiniz gibi pozlar verebilirsiniz.
 • Şemsiye

          Yağmurlu günler ve fotoğraf aksesuarı olarak kullanılmasının haricinde özellikle yaz aylarında güneşten korunmak için büyük bir kurtarıcıdır. Yanınızda            bulunmasında fayda var.

 • Güneş gözlüğü;
  Sadece güzel bir aksesuar değil aynı zamanda gözlerinizin sürekli kısılmasını önlediği için gözlerinizin rahat olamasını sağlayan önemli bir yardımcı. Karizmatik dış mekan düğün fotoğraflarınızın olmasını da sağlayabilir 🙂
 • Aksesuarlar;
  Her gelin aklında bazı aksesuar ve pozlar vardır. Bazısı eğlenceli kareler isterken bazısı daha klasik gelin-damat pozları tercih edebilir. Bazı gelinlerimize güzel gelen bir aksesuar diğer bir gelinimize çok anlamsız ya da gereksiz gelebiliyor. Bu sebeple tamamen çiftlere bırakıyoruz aksesuar seçimlerini. Balonlar, renkli çiçekler, tüller, şekiller, harfler, yazılar, gözlükler, çerçeveler… Hayalleriniz kadar özgürsünüz.
 • Güzel bir kalem
  Detaylar önemli olabiliyor bazen 🙂 Gelin ayakkabınızın altına isim yazarken düz mavi tükenmez kalem yerine belki biraz daha hoş görünecek bir kalem fotoğrafı da daha güzel kılabilir.
 • Çiçek atmada kullanabileceğimiz yedek çiçek buketi
  Çiçeği havaya atmak gelinler tarafından istenilebiliyor. Akşamı da düşünerek bu fotoğrafı yedek çiçek buketiyle çekmek daha iyi olacaktır 🙂
Teklif Almak İçin Tıklayınız
Youtube Kanalımız İçin Tıklayın